Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ

   SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ

ASELSAN’ın geliştirdiği SARP; taktik kara araçlarında, hava\kara tehditlerine karşı, asimetrik tehditlerde ve sabit tesislerde (üslerde) kullanılmaktadır.

aselsan sarp

Araç üzerine yerleştirildiğinde herhangi bir hareket veya sarsılmadan etkilenmediği için; hedefe kitlenme özelliği ile kuş uçurtmayan SARP, düşmanı rahatlıkla tespit edip, takip edebilmektedir. Harekat ihtiyacına uygun olarak sisteme farklı silahlar entegre edilebilmektedir. Ayrıca ASELSAN NUROL MAKİNA ile uzaktan kumandalı silah sisteminin Ejder Yalçın’a entegre edilmesi üzerine antlaşma imzalamıştır.

ejder-yalcin

Balistik hesaplama, mesafe ölçümü, bilgi tabanlı atış kontrol fonksiyonu, manuel kullanım, mühimmat sonu uyarısı gibi özellikleri ile rahat kullanım sağlamaktadır. Harici sensörler komuta kontrol sistemleri ile entegre edilmektedir.

sarp-3

Uzaktan kumanda özelliğiyle üst düzey mürettebat güvenliği sağlamakta ve her türlü hava koşulunda üstün performans sergilemektedir. 12,7 mm makineli tüfek mühimmat kapasitesi 400 adet olup, 7,62 mm makineli tüfek mühimmatı 1000 adettir.

sarp-l

ÖZELLİKLERİ

SİLAHLAR

12,7 mm Makineli Tüfek

7,62 mm Makineli Tüfek

40 mm Bombaatar

MAKSİMUM TARET HIZI

Yükseliş >60°\s

Yan >60°\s

 

PLATFORM ÜSTÜ 165 kg

PLATFORM ALTI 50 kg

YÜKSEKLİK 70 cm

MIL-STD-810F UYUMU

EMI\EML için MIL-STD-461E

 

Yorumlar Kapatıldı