Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Harp Drone Savar

Günümüzde düşük maliyet ve kolay kullanım droneların hızla yaygınlaşmalarını sağlamıştır. Dronelar  bir çok  sektörde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Hızla yaygınlaşan bu teknolojiyle birlikte bir çok güvenlik zafiyeti de oluşmaktadır.

Dronelar, casusluk amaçlı kullanılabildikleri gibi bombalı suikast saldırılarında da terör örgütleri tarafından tercih edilmektedirler. Dronelar küçük yapıda olabilmeleri ve yüksek irtifadan uçma kabiliyetleri dolayısıyla zor hedeftirler. Zorlu küçük hedefler olan dronelara karşı günümüz silahları yeterince etkili değillerdir. Bu sebeple drone savar teknolojisi geliştirilmiştir.

 

harp-dronesavar resim

Ülkemizde drone savar teknolojisinin öncülerinden olan Harp Arge, geliştirmiş olduğu Harp Drone Savar silahı ile her türlü drone tehditlerini bertaraf edebilmektedir.

Elektromanyetik bir silah olan Harp Drone Savar, tehdit oluşturan insansız hava araçlarının frekans bağlantılarını karıştırarak etkisiz hale getiriyor.

Harp Drone Savar modüler yapısı sayesinde kullanıcıya operasyonel kolaylık sağlamaktadır. 22mm picatiny ray sistemi üzerine geliştirilen Harp Drone Savar dürbün ve silah aparatlarına uyumludur.

 

harp-dronesavar

 

Harp Drone Savar silahının 3 sn’lik kullanımı düşman unsurun etkisiz hale getirilmesi için yeterlidir.

 

harp-arge-dronesavar

Çalışma Prensibi

Günümüzdeki droneların görüntü aktarmak ve gps uyduları ile bağlantı sağlamak için kullandığı  frekans bantlarına, Harp Drone Savar yüksek güçte elektronik harp uygulamaktadır. Üretilen bu karıştırma sinyalleri drone savar silahının anteni aracılığıyla hedefe kayıpsız aktarılmaktadır.

Harp Drone Savar ile vurulan dronelar uzaktan kumanda ve gps uyduları ile bağlatılarını kaybederek oldukları noktaya iniş yaparak ele geçirilmektedirler.

*** Harp Arge tarafından geliştirilen drone savar sadece kolluk kuvvetlerinin kullanımına açık bir üründür.

Yorumlar Kapatıldı