Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Muhafız Uzaktan Kumandalı Taret Sistemi

MUHAFIZ Uzaktan Kumandalı Taret Sistemi

MUHAFIZ sistemi gelişmiş özelliklere sahip  silah kumanda birimi ile uzaktan kumanda edilebilen, hedef takip sistemine sahip, taşınabilir bir silah sistemidir. Muhafız Silah Sistemine entegre edilebilen termal kameralar ile her türlü koşulda çalışması hedeflenmektedir. Lazer ile mesafe ölçümü yapılabilmektedir. Kullanım alanına göre SARP, STAMP, STOP ve MUHAFIZ adını alan sistem uzaktan kontrol edilebilmesi sayesinde risk alınmadan operasyonların yürütülmesine de katkı sağlıyor.
muhafiz1

Optik algılayıcılara sahip Muhafız silah sistemi gece dündüz ayrımı yapmadan, her türlü hava koşulunda hedefini etkisiz hale getirebilmek için tasarlanmıştır. Optik görüşün ve nişan hattının herhangi hareket, sarsıntıdan etkilenmemesi için Muhafız özel bir HSY ’ye (Hassas Stabilize Yönlendirici) sahiptir. Bu sayede uzak hedeflere yapılan atışlar, hedefinden sapmadan etkili bir şekilde yapılabilmektedir.

muhafiz_smash_4

Muhafız Silah Sistemi’nin Mühimmat Seçenekleri

Çift yönlü mühimmat beslemesine sahip olan MUHAFIZ ‘ın üzerinde 30mm Bushmaster-II topu bulunmaktadır. Eğer farklı bir görevde kullanımı istenilirse farklı mühimmat çeşitleriyle MUHAFIZ’ı özelleştirmek mümkün.

Muhafız’ın Dikkat Çeken Özellikleri

Cihazın en önemli özelliklerinden birisi de hedefe atış sırasında hava koşullarına, hedefin hızına, rotasına ve özellikle mühimmatın çeşidine göre atış yapmasıdır.

 

Muhafız’ın, Türkiye’nin yanı sıra on ülkenin Silahlı Kuvvetleri tarafından da tercih edildiğinide ekleyelim.

Yorumlar Kapatıldı