Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Uluslararası Ordu Oyunları Başlıyor

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Ordu Oyunları, bu sene de 28 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Uluslararası Ordu Oyunları’na bu yıl katılacak ülkeler: Hindistan, Pakistan, Çin, Rusya, Belarus, Azerbaycan, Kazakistan, Ermenistan ve İran.

Büyük büyük kısmı Rusya’da gerçekleştirilecek olan bu yılki organizasyonda toplam 28 adet oyun gerçekleştirilecek. Belarus, ‘Keskin Nişancı yarışması’na dahil olmayı planlarken Çin ‘Güvenli Rota’ ve ‘Temiz Gökyüzü’ yarışmalarına katılacak.Ermenistan ise ‘Ortaklık Savaşçıları’ yarışmasına katılacak.

Organizasyona katılan ülkeler yarışmalara girebilmek amacı ile Rusya’ya çeşitli askeri birlik ve ekipman sevk ediyor.

Çin bunun için Rusya’ya 4 adet Type-96 ana muharebe tankını sevk etti. Tanklar, parkurda düzenlenecek yarışmalara katılacaklar. Ayrıca Çin, hava kuvvetleri envanterinde bulunan H-6K bombardıman uçağı, J-10A muharebe uçağı, JH-7A bombardıman ve avcı uçağı, IL-76 ve Y-9 nakliye uçağını da yarışmaya katılabilmek için Rusya’ya sevk etti. Çin açısından bu yılki yarışmanın önemi H-6K’nın ilk defa yurt dışında düzenlenen bir etkinliğe katılıyor olması.

Uluslararası Ordu Oyunları ilk defa 2015 yılında gerçekleştirilmişti. 4. kere düzenlenecek olan yarışmaların bu yıl daha büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Yorumlar Kapatıldı