Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Ukrayna Bayraktar TB2 Satın Alıyor

Son zamanlarda başarısıyla adından çokça söz ettiren Bayraktar TB2; sahip olduğu teknik kabiliyet ve operasyonel yetkinlikleriyle bir çok ülkenin dikkatini çekmiş durumda. Nokta atışı operasyon imkanı, savaş uçaklarına göre düşük operasyon maliyeti ve düşük operasyon riski sayesinde hava destekli askeri operasyonlarda kısa sürede ordumuzun değişmezlerinden biri haline geldi.

silahlı bayraktar
Yerli mühimmat yüklü Bayraktar Siha

Bayraktar TB2 insansız hava aracı sahip olduğu bu özellikler sayesinde, bir çok ülke tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko TB2 İha-Siha’yı satın alacaklarını açıkladı. Yaptığı açıklamada Bayraktar’ın yeteneklerini vurgularken, nokta atışı vuruş kabiliyetine sahip hassas mühimmatlar ile kara ve deniz hedeflerine karşı etkili olduğunun altını çizdi. Ukrayna Türkiye’den 6 adet Bayraktar TB2 satın almaya yönelik sözleşme imzaladı.

İsrail ve Amerikan rakiplerine karşı daha ucuz olan Bayraktar TB2, Suriye’de gerçekleştirilen operasyonlarda ve PKK-PYD terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarda kalitesini çoktan ispat etmiş durumda.

Yorumlar Kapatıldı