Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

TÜRKİYE’DEN İSPANYA’YA PATRIOT TEŞEKKÜRÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya’ya Patriot hava savunma sistemlerini Türkiye’den çekmediği ve Türk hava sahasını korumaya devam ettiği için teşekkür etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve İspanya’nın Antalya Fahri Konsolosu Hasan Akıncıoğlu’na, İspanya Krallığı Devlet Liyakat Nişanı Payesi ve Madalyası verilmesi dolayısıyla Antalya’daki bir otelde tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan bakan, son dönemlerde “Türkiye S-400’ü kullansın mı kullanmasın mı tartışmalarına değinerek şu açıklamaları gerçekleştirdi:

S-400’ler bizim ihtiyacımız. NATO müttefiklerimiz Suriye iç savaşının arından sınırlarımızı korumak adına ülkemize konuşlandırdıkları hava savunma sistemlerini geri çekiyorlar. ‘S-400’ü almayın’ diyen Amerika, sınırdan patriotları çekti. Almanya da çekti, Almanya çekince zaten Hollanda da çekiyor. Şimdi İtalya da SANTİ’yi çekeceğini söyledi. Sınırımızda hava savunma sistemlerini, bataryalarını, patriotlarını uzatacağını söyleyen tek ülke İspanya oldu. İspanya, Türkiye’nin gerçek dostudur. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz.

 

Yorumlar Kapatıldı