35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve Parçacıklı Mühimmat Projesi kapsamında üretilen Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimatı gerçekleştirildi.
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sosyal medyadaki paylaşımında, “35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve Parçacıklı Mühimmat Projemiz kapsamında ürettiğimiz Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemlerinin TSK’ya yeni teslimatlarını sürdürdük” ifadesine yer verdi.
Katmanlı hava savunma sistemimizi her geçen gün daha da güçlendiriyoruz.
— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) October 12, 2021
35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve Parçacıklı Mühimmat Projemiz kapsamında ürettiğimiz Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemlerinin TSK’ya yeni teslimatlarını sürdürdük.
➡️ @aselsan pic.twitter.com/h5t3pGtbeJ
35 mm modernize çekili top sisteminin genel özellikleri şu şekilde: