Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

TSK İSTİHBARAT SİSTEMLERİNDE TRON GÜVENCESİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin istihbarat ve elektronik harp sistemlerinde tercih ettiği RF devre ekipmanlarını ve ilgili sistemleri TRON firması geliştiriyor ve üretiyor.

TRON, haberleşme elektroniğinin kablo ve uydu-TV (CATV/SMATV) uygulama alanında, geniş bantlı iletim ekipmanlarının tasarım/geliştirme ve üretimi alanında Türkiye’nin öncü kuruluşlarında birisi.

Savunma alanında SIGINT/COMINT sistemleri geliştiren TRON ayrıca radyo izleme sistemleri, RF sinyal yönlendirici cihazlar, RF yükseltici ve filtreleme cihazları geliştiriyor.

Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok noktasında iş ağına sahip TRON, 65 personele ve 17 Ar-Ge personeline sahip.

Firma donanım tasarım/geliştirme, yazılım geliştirme ve üretim alanlarında teknik kapasiteye sahip.

%8 Ar-Ge oranına sahip firmanın ihracat yüzdesi ise %40 seviyelerinde.

%95 özgün tasarım ürünlere sahip TRON, 3D prototipleme, gömülü sistem tasarım, programlama, uygulama ve sistem entegrasyonu kabiliyetlerine de sahip.

8 GHz’e kadar tasarım ve 12 GHz’e kadar test ve ölçüm gerçekleştirebilen firma, çevresel test, EMI/EMC ölçüm (MIL-STD-461G & 801G) yeteneklerini de bünyesinde barındırıyor.

Nem koruma saklama kabini, optik işaret üretici, referans alıcı, OMI analizör, termal görüntüleme ekipmanı ve sayısal yayıncılık ile ilgili kayıt, demodülatör, asi/spi dönüştürücü gibi alet-teçhizata sahip TRON’un Codewarrior, Xlinx ISE Design Suite, MPLAB IDE ve STMCubeIDE gibi yazılım altyapısı da bulunuyor.

Yorumlar Kapatıldı