Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

STM GENEL MÜDÜRÜ MURAT İKİNCİ: İ SINIFI FIRKATEYN BU YIL SONUNDA DENİZE İNECEK

STM ThinkTech tarafından düzenlenen online panelde savunma sektörünün liderleri COVID-19 süreci ve sonrasında Türkiye’de ve dünyada savunma sanayi sektörünün durumunu değerlendirdi.

STM Genel Müdürü Murat İkinci, uzaktan (evden) çalışma metodunu COVID-19 süreci sonunda da bir kısım personel için geçerli tutmayı planladıklarını belirtti.

STM Genel Müdürü Murat İKİNCİ

Murat İkinci, “Proje toplantılarımızı dijital ortamlarda gerçekleştiriyoruz. İnsanların bir araya gelmek için harcadıkları süreyi kısaltıyoruz ve zaman kazanıyoruz. Dünyanın pek çok yerinde ortaklarımız var, dijital ortamda bir araya gelmemiz çok daha kolay” dedi.

İ SINIFI FIRKATEYN YIL SONUNDA DENİZE İNDİRİLECEK

STM Genel Müdürü Murat İkinici, Milli Gemi (MİLGEM) projesinin devamı niteliğinde olan İ sınıfı fırkateynlerden ilkinin STM ana sorumluluğunda inşasına devam edildiğini söyledi.

Genel Müdür İkinci, üretim aşamasında bir aksaklık veya duraksama olmadığını belirterek Doğu Akdeniz’deki durumu da dikkate alarak fırkateynin erken teslimi için bir çaba içerisinde olduklarını aktardı.

STM Genel Müdürü, test ve eğitim gemisi TCG Ufuk’un donatım faaliyetlerinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi ve Haziran ayı içerisinde deniz tecrübe testlerine başlanacağını belirtti.

“PAKİSTAN DENİZALTILARINI MODERNİZE EDİYORUZ”

Murat İkinci STM’in, Pakistan Donanması envanterindeki Agosta-90B tipi denizaltıların modernizasyon faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

İlk geminin denize indirildiğini söyleyen İkinci, performans ve diğer testlerinin tamamlanmasının arından denizaltının Pakistan Deniz Kuvvetlerine teslim edileceğini söyledi.

Tersanelerin kapasite düşürmeden çalışmaya devam ettiğini aktaran İkinci, STM’in de ciddi bir aksaklık yaşamadığını belirtti.

KARGU-2’LERDE TESLİMATA DEVAM

Murat İkinci, Kargu-2 Kamikaze İHA’ların teslimatlarının devam ettiğini söyledi.

İkinci, bu sene sonuna kadar 350 adetin üzerinde Kargu-2 İHA’nın Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimini gerçekleştireceklerini söyledi.

Genel Müdür İkinci, GPS olmayan ortamda STM İHA’larının hedefi tespit edip imha edebilme kabiliyetini kazanması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

ALPAGU İHA’nın da testlerinin devam ettiğini belirten Murat İkinci, COVID-19 sürecinde minimum etki için önlemleri aksatmadıklarını aktardı.

Murat İkinci’nin açıklamalarını aşağıdaki video bağlantısından izleyebilirsiniz.

Yorumlar Kapatıldı