Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

SELÇUK ALPARSLAN: “İŞTEN ÇIKARMA VEYA ÜCRETSİZ İZİN GÜNDEMİMİZDE YOK!”

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem ALPARSLAN, dünyada ve Türkiye’de etkisi artarak hissedilen COVID-19 (koronavirüs) virüsü salgını ile ilgili sürece dair açıklamalarda bulundu.

Alparslan, yaşanan zor sürecin birliktelik ve dayanışma içerisinde atlatılabileceğine dikkat çekti.

Meteksan Savunmanın hazır olduğunu ve gerekli önlemleri aldığını söyleyen Alparslan, bu zor süreçte, çalışanları işten çıkarma, ücretsiz izne gönderme gibi seçenekleri hiçbir şekilde düşünmediklerini belirtti.

Meteksan Savunma Genel Müdürü Alparslan şöyle dedi:

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem ALPARSLAN

“İNSAN HAYATI ÖNCELİĞİMİZ, İŞTEN ÇIKARMA GÜNDEMİMİZDE OLMAZ; BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Bu süreç, hepimizin dayanışma göstermesi gereken bir dönem. Biz de şirket olarak çalışanlarımızla dayanışma içerisinde olarak, izin, evden çalışma, dönüşümlü çalışma gibi sosyal mesafelendirmeyi artıracak yöntemleri uygularken; işimize bağlılığımızı ve üretkenliğimizi azami ölçüde devam ettirmeyi hedefliyoruz. Koronavirüs nedeniyle işten çıkartma veya ücretsiz izin seçeneği kesinlikle gündemimizde yok.”

“YILIN İKİNCİ YARISINDA DAHA YOĞUN TEMPO İLE ÇALIŞACAĞIZ”

Genel Müdür Alparslan, yılın başında belirlenen hedeflere ulaşmak için yapılan çalışmaları sekteye uğratan COVID-19 nedeni ile yılın ikinci yarısında daha yoğun tempo ile çalışacaklarını söyledi.

Selçuk Kerem ALPARSLAN, açıklamalarına şöyle devam etti:

Yılın başından beri hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan gelişmeler, 2020 yılının, beklediğimizden daha zorlu geçeceğini ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için, yılın ikinci yarısında daha yoğun bir tempo ile çalışmamız gerekeceğini bizlere gösteriyor.”

“ASKERLERİMİZ SINIRDA, SINIR ÖTESİNDEYKEN İŞİ BIRAKMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

ALPARSLAN, Türk askerinin sınırda ve sınır ötesinde vatan görevinde olduğunu ve böyle bir durumda işi bırakmalarının söz konusu bile olamayacağını söyledi ve şöyle devam etti:

COVID-19 salgını, şu an için hepimizin en öncelikli kaygısı ancak askerimiz sınırda, sınır ötesinde vatanımızı korumak için nöbetteyken, işimizi bırakmamız mümkün değil. Devletimizden aksi bir bildirim gelmediği müddetçe işimizin başındayız. Çalışanlarımızın aileleriyle birlikte bu dönemi sağlık ve esenlikle atlatmaları önceliğimizdir. Gerekirse tüm ek külfetlere katlanarak çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını gözetmeyi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Ülke olarak bilinçle ve toplumsal duyarlılıkla bu zor günleri yeneceğimize inançlıyım.”

“TEDARİKÇİLERİMİZİ VE İŞ ORTAKLARIMIZI DA KENDİ ŞİRKETİMİZDEN FARKLI GÖRMÜYORUZ”

Meteksan Savunmanın sadece kendi çalışanlarını değil, tedarikçilerini ve çözüm ortaklarını da düşündüğünü vurgulayan Alparslan, “Bize malzeme, hizmet ve çözümler sağlayan paydaşlarımızın da ekonomik bir sarsıntı yaşamadan kendi personeline güvence verebilmelerini arzu ederiz. Kendi alacaklarımızın tahsilatında sıkışsak bile tedarikçilerimize ödemelerimizi yapmaya büyük gayret gösteriyoruz” dedi. 

Sürecin tüm sektörü zorlayacağını söyleyen Alparslan, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığının destekleri ile bu zor günleri aşacaklarına inandığını ifade etti.

Yorumlar Kapatıldı