Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

RUSYA VE TÜRKİYE LİBYA KONUSUNDA ANLAŞTI. YUNANİSTAN’IN UMUDU HAFTER

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’da dün (23.12.2019) bir araya gelen Rus ve Türk heyetlerin Libya’daki krizin çözümüne ortak katkı sunma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

Açıklamada, dünkü görüşmede Rus heyetine Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Türk heyetine ise mevkidaşı Sedat Önal’ın başkanlık ettiği belirtildi.

Birleşmiş Milletler tarafından da tanınan resmî hükûmete karşı silahlı ayaklanma başlatan Hafter’in ise Yunanistan’ı ziyaret edeceği bildirildi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Libya’nın doğusunda bulunan Bingazi kentine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, darbeci milis lideri Hafter’in yanı sıra sözde yönetim yetkilileri Abdullah es-Sinni ve Abdulhadi el-Havic ile de görüşmüştü.

 

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Libya Hükûmetiyle yaptığı anlaşmalar yüzünden Akdeniz’deki genişleme planları bozulan Yunanistan, tamamen darbeci silahlı bir güce umut bağlamış bir görüntü veriyor.

Öte yandan Libya Din Adamları ve Alimleri Topluluğu Üyesi Abdurrahman Kaddu, Hafter ve destekçisi konumunda olan ülkelere karşı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele çağrısı yaptı.

Abdurrahman Kaddu, “vatanı korumak ve düşmanı defetmek, Ulusal Mutabakat Hükûmeti’nin üzerine düşen bir sorumluluktur” dedi.

Yorumlar Kapatıldı