Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

PUTİN’İN 3’ÜNCÜ DÜNYA SAVAŞINI TETİKLEYECEK NÜKLEER ÇANTASI

Birleşik Krallık merkezli The Sun internet sitesinin haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “nükleer evrak çantası (Cheget)” ilk kez görüntülendi.

Haber sitesine göre bir Rus televizyon ağı, Kremlin’in gerektiğinde 3’üncü dünya savaşını başlatmak için kullanılacağını iddia ettiği mobil sistemin görüntülerini paylaştı.

Kişisel bir anahtarı bulunan çantanın 7/24 gözetim altında olduğu ve Moskova’nın nükleer cephanesini tamamen kontrol ettiği belirtildi.

Cheget’in içi ilk defa görüntülendi

ÇANTA, SEYAHAT ETTİĞİ HER YERDE PUTİN’LE BERABER

Çantanın Putin’in seyahat ettiği her yerde Putin’e eşlik eden silahlı bir güvenlik görevlisi tarafından taşındığı biliniyor.

Rusça Cheget adlı evrak çantası, 1980’lerin başında geliştirildi. İlk kez halka açıldı (yayınlandı) ve çantaya dair bilgiler televizyonda yakından izlendi.

Rusya’nın yerel basınında çıkan haberlere göre çanta, Putin’in yanında bir yardımcının elinde görülmesine rağmen, bir adet değil üç adet. Diğer iki çanta Rusya’nın en üst sıradaki iki yetkilisi tarafından erişilebilir halde. Toplamda en üst sıradaki 3 yetkiliye verilen çanta özenle korunuyor.

Bu Rus yetkililer 67 yaşındaki Putin, Savunma Bakanı Sergey Shoygu ve Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov.

TV sunucusu Cheget’i inceliyor

FIRLATMA BUTONU FİLMLERDEKİ GİBİ KIRMIZI DEĞİL

Çantanın en sıra dışı yönü ise fırlatma düğmesinin sanılanın aksine kırmızı değil, beyaz olması.

Çantanın görüntüleri bir televizyonda ilk kez, Rusya Savunma Bakanlığına ait bir kanal olan Zvezda’da yayınlandı.

Nükleer çantanın içindeki kumanda düğmeleri hakkında bilgi veren sunucu Alexei Yegorov, çantanın ilk kez televizyonda açılmasına izin verildiğini belirtti.

Yegorov, Evrak çantasının bileşenleri arasında bir flash kart bulunduğunu ve bu kartın sisteme giriş için gerekli anahtarlardan biri olduğunu belirtti.

Yorumlar Kapatıldı