Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

PROF. DR. HALUK GÖRGÜN: 2020’DE ÇOK DAHA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Dergisinin 2020 Ocak sayısında önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Görgün, ASELSAN’ın 14 Kasım 2019’da 44. kuruluş yıl dönümünü kutladığını hatırlatarak, kurumunun teknolojide ulaştığı derinlikle, araştırma ve geliştirme faaliyetlerindeki gücüyle, tasarım ve üretim yetkinliklerini geliştirmesiyle küresel pazardaki yerini yukarıya doğru taşımakta olduğunu dile belirtti.

Jandarma Genel Komutanlığı ile ilk fazı 2003’te imzalanan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) projesinin altıncı ve yedinci fazlarının tamamlanarak 68’inci il sistemine ulaştıklarını kaydeden Görgün, son kabulü yapılan Erzurum il sistemi ile birlikte JEMUS araç telsizi kapsama alanının 653 bin 782 kilometrekareye ulaştığını ifade etti.

Görgün, ASELSAN tarafından yürütülen Elektromanyetik Fırlatma (EMF) çalışmalarının önemli aşamalar kaydederek ilerlediği bilgisini paylaştı.

Yeni açılan ASELSAN Elektromanyetik Fırlatma Sistemi Geliştirme laboratuvarında Elektromanyetik Top Sistemi (TUFAN) ile yapılan atış testleri sonucunda Türkiye’de bu alanda elde edilen en yüksek namlu çıkış enerjisi ve verimlilik seviyesine ulaşılarak rekor kırıldığını da hatırlatan Prof. Dr. Haluk Görgün,

“ASELSAN, 2019 yılında koyduğu tüm hedefleri gerçekleştirdi. 2020 yılında çok daha büyük işlere imza atacağız” dedi.

Yorumlar Kapatıldı