Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

SERDAR DEMİR PAKİSTAN PTV KANALINDA CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir, konuk olduğu Pakistan PTV kanalında Pakistan’a 1,5 milyar dolar değerindeki bir anlaşma ile 30 adet T-129 Atak helikopteri satılacağını açıkladı.

Pakistan’ın tek devlet televizyonu PTV’deki canlı yayının konuğu olan Serdar Demir, Pakistan ile Türkiye arasında savunma sanayii alanında ne gibi projeler gerçekleştirilebileceğini anlattı.

PAKİSTAN’DA TUSAŞ OFİSİ AÇILDI

Türkiye-Pakistan arasındaki güçlü ve kalıcı ilişkiler savunma sektörü üzerinde de kendisini hissettiriyor. Öyle ki Savunma Sanayii Başkanlığı ile Pakistan arasında 30 adet Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) üretimi T129 Atak helikopterinin Pakistan’a satışı konusunda anlaşma imzalandığı biliniyor.

Bu olumlu gelişmelere ek olarak Pakistan ile daha fazla iş birliği yapmayı hedefleyen TUSAŞ, ülkede ofis açacak. TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir, konuk olduğu programda TUSAŞ’ın projelerini anlattı ve iki ülke arasında daha ileri düzeyde iş birliği için yapılması gerekenleri aktardı.

Pakistan Milli Günü’nde Pakistan’da uçuş gerçekleştiren T-129 Atak helikopterleri

PAKİSTAN’LA DAHA FAZLA İYİ İŞLER YAPMAMIZ LAZIM

Demir, programda yaptığı konuşmasında; “Türkiye Pakistan’da, ‘kardeş ülke’ unvanını hak edecek kadar çok seviliyor. Buna rağmen ikili ilişkiler istenilen düzeye çıkamıyor. İki ülke olarak çok daha iyi işler yapmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar Kapatıldı