Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

OSTİM’E IRAK’TA BİR BÖLGE KURUP İŞLETMESİ TEKLİF EDİLDİ

Irak Parlamentosu Bağdat Milletvekilli Mohammed Shyaa Al-Sudani, “İki ülkenin halklarının ortak özellikleri ve Türk şirketlerin işlerinin kaliteli olmasından dolayı Irak’ın tüm şehirlerinde Türk şirketleri hoş karşılanır.” dedi.

Irak Parlamentosu Bağdat Milletvekilli, Çalışma ve Sosyal İşler Önceki Dönem Bakanı Mohammed Shyaa Al-Sudani, Orta Doğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal ile birlikte OSTİM’i ziyaret etti.

2003’ten sonra Irak’a gelen ilk şirketlerin Türk şirketleri olduğunu hatırlatan Sudani, “İki ülkenin halklarının ortak özellikleri ve Türk şirketlerinin işlerinin kaliteli olmasından dolayı Irak’ın tüm şehirlerinde Türk şirketleri hoş karşılanır. Türk şirketlerinin Irak’ta ve Bağdat’ta çalışması bizim için önemli.” dedi.

Irak’ta hükümetin yerli üretime önem verdiğini ve yatırımcılara arsa tahsis ettiğini belirten Milletvekili Mohammed Shyaa al-Sudani, OSTİM’in Irak’ta bir bölgeyi kurması ve işletmesini teklif etti.

OSTİM IRAK İLE İŞ BİRLİĞİNİ ARTTIRMAYA HAZIR

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise Irak’ta kurulacak sanayi bölgelerinin planlanması, işletilmesi, uluslararasılaşması ve mesleki eğitimi konularında bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya hazır olduklarını vurguladı.

OSTİM Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü de merkezin Irak’taki sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Irak’a önem verdiklerini dikkat çeken Çörtü, Kerkük, Nasıriye ve Bağdat’ta hayata geçirdikleri üretim tesisleri ve sosyal projeleri anlattı.

Yorumlar Kapatıldı