Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

OSSA’DAN SAĞLIK SEKTÖRÜNE HER TÜRLÜ DESTEK

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Koronavirüs dolayısıyla sağlık sektöründeki malzeme ve ekipman ihtiyacı için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansından Göksel Yıldırım, OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ ile röportaj yaptı .

Ertuğ, Koronavirüs dolayısıyla birçok firmanın çalışmaya devam edebilmek için çeşitli tedbirleri hayata geçirdiğini belirtti.

OSSA üyesi firmaların savunma ve havacılık sanayisindeki ana üreticilerin tedarikçisi olduğunu, kimi ihtiyaçları ise doğrudan karşıladığını aktaran Ertuğ, ihtiyaç duyulan malzemeyi üretmek için görevlerinin başında olduklarını belirtti.

OSSA üyesi 255 firmanın sağlık sektörünün ihtiyacı olan malzeme ve ekipman için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğ, “Birtakım acil ihtiyaçlardan bahsediliyor, test ekipmanları vesaire, bunlar yapılamayacak şeyler değil. Savunma ve havacılık sanayisinde elde edilen kabiliyetlerle bu ürünlerin yapılamaması mümkün değil” dedi.

OSSA üyesi firmalardan DİGİTEST Savunma ve Havacılık, Koronavirüs dolayısıyla çok sayıda önlem aldı. İlgili haberimize ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar Kapatıldı