Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

NUROL MAKİNANIN ZIRHLISI: EJDER YALÇIN

Askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskun mahal ve kırsal alanda her türü ihtiyacına cevap vermek için geliştirilen Ejder Yalçın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, harekât sahasında kendisini defalarca kanıtladı.

Yüksek torklu dizel motora ve tam bağımsız süspansiyon sistemine sahip olan Ejder Yalçın, taşıdığı personelin güven içinde etkin görev yapması için ideal bir platform olarak oluşturuldu.

Ejder’in prototip çalışmaları 2012’de başladı.

Araç bir yıl sonra, 2013’te prototip olarak IDEF 2013 fuarında tanıtıldı.

Geliştirilen prototip 2014 yılında Ejder Yalçın adı ile üretilmeye başlandı ve seri üretimi tamamlanan ilk parti araçların teslimatı gerçekleşti.

2016 yılında yenilenen ve daha da geliştirilen Ejder Yalçın II, üretimin ardından son kullanıcıya teslim edildi.

ASELSAN ile yürütülen çalışmalar sonucunda El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Sistemi-Analiz Aracı, EFES 2016 tatbikatında sergilendi.

Ejder Yalçın II’ler ayrıca ASELSAN tarafından üretilen SARP 2 Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ile donatıldı.

2016 yılında tekrar yenilenen ve geliştirilen Ejder Yalçın III üretildi ve High Tech Port 2016 İstanbul Fuarı’nda tanıtıldı.

EJDER YALÇIN 4×4; Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı, Keşif Aracı, Taktik Füze Taşıma/Fırlatma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Hava Savunma Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı Araç, KBRN Keşif Aracı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı ve Zırhlı Ambulans gibi değişik harekât ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler de sunuyor.

Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) Koruma Sistemi, gündüz/gece görüş sistemi, patlama ve delinmeye karşı özel önlem alınmış yakıt tankı gibi birçok sisteme sahip olan Ejder Yalçın, 9 kişiye kadar personel taşıma kapasitesine sahip.

Ejder Yalçın, manuel ve uzaktan kontrollü farklı silah sistemleri entegrasyon imkanı ile yanal patlamalara ve el yapımı patlayıcıları karşın üstün koruma sağlıyor.

Nurol Makina, 2017 yılında UzAuto firması ile yaptığı mutabakat sonucunda 1000 adet Ejder Yalçın’ı Özbekistan’da üretecek.

Nurol Makine tarafından paylaşılan Ejder Yalçın videosuna ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar Kapatıldı