Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

KIBRIS’IN GÜNDEMİNDE GÜNSEL B9 VAR. “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yerli otomobili olan GÜNSEL B9, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde dikkatleri üzerine topladı.

Dr. Suat Günsel’in 50 yıl önce kendi otomobilini üretme hayali, kurucu rektörü olduğu Yakın Doğu Üniversitesinde “GÜNSEL” adıyla hayata geçiyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin ilk yerli otomobili GÜNSEL B9’un 21 Şubat’ta tanıtımı yapıldı. Türk mühendis ve tasarımcıların 10 yıllık bir çalışması sonucu ortaya çıkan GÜNSEL B9, 10 bin parçanın bir araya getirilmesiyle oluştu.

Seri üretimi 2021 yılında başlayacak olan GÜNSEL B9 için Yakın Doğu Üniversitesi içerisinde bir fabrika da kuruldu.

%100 elektrikli otomobil olan GÜNSEL B9, 350 kilometre menzile, 100 kilometre hıza 8 saniyede ulaşabilme ve rejeneratif frenlere sahip.

GÜNSEL B9’un 21 Şubat’taki tanımıtı Güney Kıbrıs’ta dikkatleri üzerine topladı. Politis gazetesi “Araba Yaptılar” başlıklı haberinde GÜNSEL B9’un lansmanına ve özelliklerine ilişkin bilgi verdi.

Ayrıca Güney Kıbrıs’taki Fileleftheros, Alithia ve Haravgi gazetesi, Günsel’le ilgili haberler yaptı.

Bu haberler sonrası GÜNSEL, sosyal medya hesabından Beşparmak Dağlarındaki Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bayrağı ile GÜNSEL B9’un aynı karede olduğu bir fotoğrafı paylaştı.

Yorumlar Kapatıldı