Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

KARADAN GENİŞ ALAN GÖZETLEME SİSTEMİ

Havacılık, uzay, savunma ve güvenlik alanlarında faaliyet gösteren ESEN firmasının “Karadan Geniş Alan Gözetleme Sistemi” GAG, büyük yerleşim birimlerinin gerçek zamanlı olarak görüntülenmesine imkân sağlıyor.

Sınır bölgeleri ve tesis güvenliği gerektiren alanlar için gece-gündüz fark etmeksizin kesintisiz çalışma özelliğine sahip olan sistem, yerde uzun dönemli veri arşivleme imkânı da sunuyor.

GAG, geniş alanda hareket tespiti, şüpheli araç/insan takibi, konvoy koruma, operasyon izleme, anormal durum tespiti ve olay öncesi tahmin yürütmek amacıyla etkin olarak kullanılabiliyor.

Sistem, birden çok bölgeye ait görüntüyü çok yüksek çözünürlükte anlık olarak iletiyor.

Pek çok farklı platformda kullanılabilen sistem ile ESEN, insanlı uçaklara olduğu gibi, Anka gibi büyük platformlardan İHA-2 sınıfındaki İHA’lara kadar geniş bir yelpazede farklı platformlar için çözümler sunuyor.

GAG sistemi operasyonel olarak kovansiyonel kameralar ile gözetlenebilecek alanın çok üzerinde büyüklükteki alanların sürekli (pesistent) olarak gözetlenmesini sağlıyor.

Aynı zamanda yüzlerce operatörün yapabileceği işi yazılım ile otomatik yapma yeteneğini sağladığından, insan gücünün çok üzerinde bir hassasiyetle hareket tespiti yeteneğini ortaya koyuyor.

Aerostat GAG, Kule GAG, Kablolu Drone GAG (Dr-GAG) ve Küçük İHA GAG (Ebabil) seçenekleri ile farklı platformlarda kullanılabilen sistem değişken görev şartlarını karşılayabiliyor.

Yorumlar Kapatıldı