Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

PROF. DR. İSMAİL DEMİR: SAĞLIK SEKTÖRÜ İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sanayinin koronavirüs dolayısıyla aldığı tedbirlere ve sağlık sektörüne yapabileceği katkılara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Savunmanın bütüncül bir kavram olduğunu, bir ülkenin savunmasının sadece askeri ve silahlı unsurlarla sağlanmayacağını dile getiren Prof. Dr. Demir, “Silahlı Kuvvetler yanında, istihbarat, ulaşım, sağlık, iletişim, bilişim, siber güvenlik, enerji ve tarım gibi alanlar da savunma vizyonunda son derece kritik. Bir ülkenin ve toplumun güvenliği açısından savunmanın bütüncül bir perspektifle ele alınması gerekir” dedi.

Prof. Dr. İsmail Demir, bir bütün olarak savunma sanayinin, bu alandaki birikim ve başarılarını sağlık alanına da yansıtmak için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurgulayarak, bu alanda geliştirilen elektronik ekipmanlar, devreler, görüntüleme ve görüntü işleme cihazları, mikro elektromekanik sistemler, kontrol sistemleri, tıbbi cihaz ve aletlerde kullanılabilecek malzemeler ve malzeme teknolojileri, kimyasal, biyoloji ve radyasyon ile ilgili teknolojilerin sağlık alanında da değerlendirilebileceğini dile getirdi.

Yerli solunum cihazı alımına yönelik, savunma sanayi firmalarının verdiği desteğin sağlık çalışanlarının milli teknolojiyle hizmet vermesi için çok yerinde olduğunu belirten Demir, “Firmalarımızın sadece alım değil, bu alandaki alt bileşenleri geliştirmek ve üretim kabiliyetlerini emre amade kılmak suretiyle bu desteği vermiş olmaları ayrıca önemlidir. Bu desteğin de sonuna kadar sürdürüleceğinden eminiz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs dolayısıyla alınan tedbirlere savunma sanayii sektörünün azami ölçüde riayet ettiğini vurgulayan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir, “Kritik olan savunma sanayi üretimini, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme çalışmalarını aksatmadan devam ettirmeye çalıştığımızı belirtmek isteriz” dedi.

Yorumlar Kapatıldı