Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

“HAVACILIK KURALLARI KANLA YAZILMIŞTIR”

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Jandarma Havacılık Başkanlığında görevli teknisyen Astsubayların zorlu koşullardaki çalışma ve eğitim sırasındaki görüntüleri paylaşıldı.

Jandarma Uçak/Helikopter Teknisyeni Astsubay öğrencilerinin eğitiminin ilk günü sırasında konuşma yapan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Akdemir, “Jandarma Havacılık saflarındaki ilk gününüz, bugün meslek hayatınızın son kolay günü” dedi.

Teknisyen Astsubayların bugün öğrenmesi gereken en önemli şeyin tek cümleden ibaret olduğunu vurgulayan Akdemir, “Havacılıkta kurallar kanla yazılmıştır. Yüzde 99’luk başarı, başarısızlık demektir ve bedeli kanla ödenir. Şunun farkında olun.  Uçuşta kabininde, yerde bakımından sorumlu olacağınız hava araçlarının numaralı koltukları ya da baş üstü bagajları yoktur. İsimlerine düzenlemiş biletleri olmasa da biz biliriz isimlerini, Mehmetleri taşırız biz. Yerden ayağımız kesildiğinde artık yolcu ya da yük değildir, namusumuzdur taşıdığımız” ifadelerini kullandı.

 Uçuş ve bakım faaliyetlerinde yapılacak her işin kusursuz olmasını da dile getiren Kıdemli Başçavuş Hasan Akdemir, “Biz Jandarma Havacılığının dünyanın en iyi havacılık birliklerinden olması için var gücümüzle çalıştık. Bizden bayrağı devralacak sizlerde bizlerden daha iyi olmak için çok çalışacaksınız. Unutmayın benli bir şey değil bizli bir şeydir” diye konuştu.

Paylaşılan videoda teknisyen Astsubayların helikopterlerin bakımı ve zorlu koşullarda görev yaparken çekilen görüntülerine de yer verildi.

Yorumlar Kapatıldı