Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN F-35 AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal dönüşünde uçakta yaptığı açıklamada “Ya bu işin (F-35A siparişlerinin) parasını bize verecekler ya da uçağı (F-35A’ları) verecekler.” dedi.

Türk Hava Kuvvetleri için üretilen ilk F-35A (18-0001)

“BU UÇAKLARI BAŞKA YERDEN BULUR VEYA KENDİMİZ YAPARIZ”

Cumhurbaşkanı, F-35A’ların teslim edilmemesi durumunda 5’inci nesil savaş uçaklarının başka ülkelerden temin edilebileceğini veya Türkiye tarafından üretilebileceğini ifade etti.

ABD’nin bizi ortak yaptığı ve birçok parçasını bizden aldığı uçak. Bunlardan 5 tanesini bize vermişlerdi. Daha sonra bu sıkıntılar yaşanınca gönderilmemesi istikametinde karar alındı. Şimdi olay nereye geldi? Ya bu işin parasını bize verecekler ya da uçağı verecekler. Parasını vermiyorsa da dünyada bu işin dibi kurumadı ki. Başka yerden de bulur alır, kendimiz yaparız. Zaten çalışmalarımız, bazı ortak girişimlerimiz var. Bir diğer önemli adım da. ABD seyahatimde son olarak orada Trump da önerimiz üzerine (ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert) O’Brien ile (Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim) Kalın Bey’e sizden bir, bizden bir kişi bir araya gelip bunlarla ilgili çalışmaları yürütsünler dedik. Orada biz görevi verdik ama henüz bunlarla ilgili ciddi bir çalışma yok.

Yorumlar Kapatıldı