Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

ABD’DE YAŞAYAN TÜRK ÇİFTİN FİRMASI SNC, ABD HAVA KUVVETLERİ İÇİN HAFİF TAARRUZ UÇAĞI TEDARİK EDECEK

Eren ve Fatih Özmen’in sahibi olduğu, küresel havacılık-uzay ve ulusal güvenlik şirketi Sierra Nevada Corporation (SNC), Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetlerine A-29 saldırı uçakları, yer destek teçhizatı, pilot eğitimi, idame konuları ve lojistik destek gibi hizmetler sağlayacak.

(SNC), Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nin (USAF) A-29 ihalesini kazandı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Sierra Nevada Corporation’ın sahibi ve başkanı Eren Özmen,

A-29 uçakları, hafif taarruz, muharebe ve keşif uçakları arasında ‘altın standart’ olarak öne çıkıyor. SNC olarak ABD Hava Kuvvetlerine muharebe konusunda kendini kanıtlamış A-29 uçaklarını üretip teslim edecek olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Teslimatlar 2021’de başlayacak; eğitim ve destek faaliyetleri ise 2024’e kadar sürecek.

A-29 Super Tucano uçakları hafif taarruz, muharebe ve keşif uçakları arasında ‘altın standart’ olarak öne çıkıyor.

Sierra Nevada Corporation ve ortağı olan Embraer Savunma ve Güvenlik şirketi tarafından ABD’de imal edilen A-29 uçakları, Afganistan ve Lübnan da dahil olmak üzere, bugüne kadar 14 hava kuvveti tarafından tercih edildi.

Çok güçlü bir turboprop motora sahip olan A-29, düşük nitelikteki pistler, zor ortam ve engebeli arazilerdeki ileri harekat üslerinde operasyon gerçekleştirmesine imkan veren sağlam ve dayanıklı tasarımıyla tanınıyor.

A-29, dünyada ABD Hava Kuvvetleri Askeri Tip Sertifikasına sahip olan tek hafif taarruz uçağı.

ABD Özel Kuvvetleri on yılı aşkın süredir, yakın hava destek ve keşif görevleri için A-29 uçaklarını temin etmeye çalışıyor.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.