Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Ukrayna’ya Türk Çözümleri Çıkarması

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Arms and Security 2019 etkinliği bugün başladı. 11 Ekim tarihinde son bulacak fuara Türkiye Cumhuriyeti’nden ASELSAN, ROKETSAN ve STM katılım sağlarken savunma sektöründe çözümler geliştiren pek çok Türk firması da bu fuara katılım sağladı. Türkiye Cumhuriyeti toplamda 17 firması ile fuara katılım sağladı ve bu sayı ile Ukrayna’dan sonra en büyük katılımcı ülke oldu.

Ukrayna merkezli 300’den fazla firmanın katıldığı fuara Amerika Birleşik Devletleri’nden 15, Türkiye Cumhuriyeti’nden 17, Danimarka’dan 4, Polonya’dan 10, Kazakistan’dan 1, İtalya’dan 4, Fransa’dan 3, Almanya’dan 6, Çek Cumhuriyeti’nden 4, Çin Halk Cumhuriyeti’nden 3, Letonya’dan 3, Belarus’tan 1, Avusturya’dan 1, Birleşik Krallık’tan 2 ve Litvanya’dan 2 firma katılım sağladı. Bu ülkeler ve firmaları hariç pek çok ülke ve firma da fuarda çözümlerini sergiliyor.

C4Defence dergisinin medya sponsoru olduğu fuardan ilk görüntüler C4Defence ekibi tarafından servis edildi.

Bayraktar Yeni Evinde

Ukrayna ile Baykar firması Ocak ayında bir anlaşma imzalamış ve 6 adet Bayraktar TB2 İHA’nın Ukrayna Ordusu’na teslimi konusunda anlaşılmıştı. Mart ayında teslimatlar başlamış ve Ukrayna Bayraktar’ı test etmişti. Baykar firması fuara Bayraktar’ını getirdi ve Ukrayna ile gerçekleştirilen işbirliğini kutladı.

Arms and Security 2019 Fuarı Baykar Standında sergilenen Bayraktar TB2 – Fotoğraf: C4Defence

RST Teknolojileri Çözümlerini Sergiliyor

TÜBİTAK BİLGEM ile yakın iş birliği içerisinde olan RST Teknolojileri, uzaktan algılama ve hızlı veri alışverişi sağlayan, muadillerinden daha küçük yapıda olan uydu anteni ile karıştırmaya dayanıklı GPS anten sistem çözümlerini fuarda sergiliyor ve müşterilerine çözümleri hakkında bilgi sunuyor.

Arms and Security 2019 Fuarı RTS Standında sergilenen Uydu Sistemi – Fotoğraf: C4Defence

STM Karadeniz Komşumuza Çözümlerini Sunuyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin önde gelen deniz unsurlarına yönelik tasarım-geliştirme ve modernizasyon çalışmaları gerçekleştiren firması STM bu fuarda Ada sınıfı korvet, 55 m Süratli Taarruz Botu (FAC-55), denizaltı modernizasyon çözümleri, açık deniz ikmal gemisi gibi donanma çözümlerini sunuyor.

Arms and Security 2019 Fuarı STM Standında sergilenen Deniz Platform Çözümleri – Fotoğraf: C4Defence

Devler Fuarda

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen savunma firmalarından ASELSAN ve ROKETSAN fuarın önemli firmalarından. ASELSAN Serdar Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi ile ön plana çıkarken ROKETSAN UMTAS, UMTAS-L, Cirit ve mini akıllı mühimmat ailesinden MAM-L ve MAM-C’si ile ön planda.

Arms and Security 2019 Fuarı ASELSAN Standında sergilenen Serdar UKSS – Fotoğraf: C4Defence

Yorumlar Kapatıldı