Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

TUSAŞ KUVEYT HAVACILIK FUARI’NDA HÜRKUŞ’U TANITACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ), 15 – 18 Ocak 2020 tarihinde ilk kez katılacağı Kuveyt Havacılık Fuarı’nda HÜRKUŞ’un maket modelini sergileyecek.

TUSAŞ, Kuveyt başta olmak üzere diğer Körfez ülkeleri ile yeni iş birliği modelleri geliştirmek için de temaslarda bulunacak.

TUSAŞ’tan yapılan açıklamada, daha önce Körfez ülkelerinden Dubai ve Bahreyn’de gerçekleştirilen fuarlarda üst düzey askeri yetkililere ürünlerin tanıtıldığı hatırlatıldı ve Kuveyt Havacılık Fuarı’nda HÜRKUŞ’un tanıtımının hedeflendiği bildirildi.

TUSAŞ GENEL MÜDÜRÜ TEMEL KOTİL: KÖRFEZ ÜLKELERİ İLE YENİ İŞ BİRLİĞİ MODELLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

Kuveyt Havacılık Fuarı’na ilk kez katılmanın heyecanı içerisindeyiz. Körfez Ülkeleri’ne yönelik tanıtım faaliyetlerimizin bir yenisini Kuveyt’te gerçekleştireceğiz. Paylaştığımız coğrafyanın bir parçası olan Körfez ülkeleri arasında yeni bir iş birliği modeli gerçekleştirmek istiyoruz. Fuara katılan askeri ve resmi heyetlerle bu konuyu derinlemesine istişare etme fırsatı bulacağız.

HÜRKUŞ’un fuarda büyük ilgi görmesi bekleniyor.

HÜRKUŞ nedir?

Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) Geliştirme Programı, Mart 2006’da Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. arasında imzalanan anlaşma ile yürürlüğe girdi. Gece ve gündüz görev yapabilme kabiliyetine sahip HÜRKUŞ eğitim uçağı intibak, görerek, aletli uçuş, seyrüsefer, gece ve kol uçuşu eğitimleri yapabilecek.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.