Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

TÜRKİYE KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE DÜNYANIN ÇOK ZOR ULAŞTIĞI HİDROKSİKLOROKİN HAM MADDESİNİ ÜRETMEYE HAZIRLANIYOR

Dünyada ilk kez tam teşekküllü online iş görüşmesi ile ürün sergileme ve uluslararası konferansı olan Military Medical Webex fuarı, 9-10 Haziran 2020’de yapılacak.

Türkiye, 40’ı aşkın ordudan heyetlerin katılacağı etkinlikte, koronavirüs tedavisinde kullanılan Çin üretimi ilacın ham maddesi olan hidroksiklorokin sülfatın yerli üretim hazırlıklarına ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretimine başlanan Sahra solunum cihazına ilişkin detayları paylaşacak.

Online fuarda ürünlere ilişkin açıklamayı Türkiye adına Milli Savunma Bakanlığı Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Savunma Daire Başkanı Dr. Gen. Müh. Burçak Çabuk yapacak.

Çin, koronavirüsle mücadelede kullanılan ilacın, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu az sayıdaki ülkeye satışına izin vermişti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hidroksiklorokin ham maddeli ilacı kendisinin de kullandığını açıklamasıyla olay yeni bir boyut kazanmıştı.

İlacın ham maddesini elinde bulunduran Hindistan, satışını yasaklayınca bu alanda dünyada bir kriz yaşanmaya başlandı.

Türkiye şimdi dünyanın peşinde koştuğu hidroksiklorokin sülfatı kendi imkânlarıyla üretecek ve pandemi ile mücadeleye küresel katkı sağlayacak.

Türkiye’nin ayrıntılarını açıklayacağı yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı ise Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda üretilmeye başlandı.

Bu cihaza talep her geçen gün artıyor ancak üretimin yetersiz kalması nedeniyle ülkeler koronavirüsle mücadelede büyük sıkıntılar yaşıyor.

Yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı ile Türkiye dünyada büyük bir ihtiyaca cevap verebilecek konuma geldi.

Fuarda ayrıca dünyanın önemli mikrobiyal adli tıp uzmanları arasında gösterilen FBI eski direktör yardımcısı ve FBI Biyolojik Terör Programının hazırlayıcısı Randall S. Murch, biyoterörizm saldırıları, emniyet ve güvenlik politikaları ile ilgili olarak ilk kez konuşacak.

Fuara ilişkin daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.