Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

SAVUNMA SANAYİİNDEN MİLLİ DAYANIŞMAYA 10 MİLYON LİRALIK DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na savunma sanayii sektöründen önemli bir destek geldi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katkıda bulunduğu kampanyaya Savunma Sanayi Başkanlığının (SSB) iştiraki olduğu şirketlerin yönetim kurulu başkan ve üyeleri 1’er aylık maaşlarını bağışladı.

Ayrıca savunma sanayii firmaları da SSB koordinasyonunda kampanyaya katılmaya devam ediyor.

İlk etapta ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ, HAVELSAN, ROKETSAN, STM, SSTEK ve TEI-TUSAŞ Motor Sanayii firmaları toplam 10 milyon TL bağışta bulundu.

“SEKTÖR OLARAK BÜTÜN İMKANLARIMIZI HAREKETE GEÇİRİYORUZ”

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sektörünün tüm imkanlarıyla harekete geçtiklerini belirtti.

Prof. Demir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Savunma sanayii sektörü olarak bu süreçte milletimizin ve sağlık sektörümüzün yanındayız. Sektör olarak bütün imkanlarımızı harekete geçirirken, yerli solunum cihazı üretimine de destek oluyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına da savunma sanayii ailesi olarak bağışlarımızı yapıyoruz. Kişisel desteklerimizin yanında bazı firmalarımızla birlikte sektör olarak toplam 10 milyon TL bağışlamış bulunuyoruz. Bunun devamının da geleceğine inanıyorum. Savunma sanayii ailemizin bütün paydaşlarını ve çalışanlarımızı da bu kampanyaya davet ediyor, verdikleri ve verecekleri destekler için şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar Kapatıldı