Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

PROF. DR. İSMAİL DEMİR F-35’DEKİ SON DURUMU AKTARDI

STM ThinkTech tarafından düzenlenen COVID-19 Süreci ve Sonrasında Türkiye’de ve Dünyada Savunma Sanayii panelinde Türk savunma sektörünün liderleri Türkiye’de ve Dünyada savunma sanayiini değerlendirdi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Moderatör Gazeteci/Yazar Hakan Çelik’in “F-35 projesinde son durum nedir” sorusunu cevaplandırdı.

Prof. Dr. İsmail Demir, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu konudaki tutumunda bir mantık olmadığını belirterek, Türkiye’nin sadık bir partner olarak, imzasının gereklerini yerine getirmeye devam ettiğini söyledi.

Prof. Dr. Demir, ABD’nin Türk firmalarının ürettiği parçalarla ilgili olarak hala sipariş verdiğini; üretim ve teslimatların aksatılmadığı bilgisini verdi.

ABD merkezli ortakların, Türkiye’nin üretim kalitesine yönelik pozitif yorumlar yaptığını kaydeden Prof. Dr. Demir, iyileşen ABD-Türkiye ilişkileri ile sürecin iyiye gidebileceğini, Türkiye’nin her zaman imzasına sadık kalacağını söyledi.

Prof. Dr. İsmail Demir’in F-35 Projesinde gelinen son duruma ilişkin açıklamalarının tamamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar Kapatıldı