Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

METEKSAN SAVUNMANIN RADARLARI UZAK DOĞU’YU ALGILADI

Defence & Security (Savunma ve Güvenlik) 2019 Fuarı, 18-21 Kasım tarihleri arasında Tayland’ta yapılacak.

Türk savunma sanayi firması Meteksan Savunma, fuara hayli hazırlıklı ve iddialı hazırlandı.

Uzak Doğu pazarında Türk rüzgarları estirmeye hazırlanan firma, hepsi de Türk Silahlı Kuvvetleri ve/veya dünya ordularında aktif olarak kullanılan ürünlerini tanıtacak.

İşte Meteksan Savunmanın fuarda sergileyeceği ürünler:

1- Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı

2- MİLSAR İHA SAR/GMTI Radarı

3- C-Bant İHA Veri Bağı

4- YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi

5- Su Altı Erken Uyarı ve Sensör Ağ Sistemleri

6- KEMENT Taktik Veri Bağı

7- Yara Savunma Eğitim Simülatörü

ALPARSLAN: ÜRÜNLERİMİZ TSK VE DOST/MÜTTEFİK ÜLKE ORDULARINDA BAŞARIYLA GÖREV YAPIYOR 

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, faaliyet alanlarımızda, özgün ve ileri teknolojik çözümlerimizi ve yetkinliğimizi geliştirerek tecrübemizi arttırdık. Kazandığımız tecrübe, kurduğumuz altyapı ve alanında uzman mühendis kadromuzla özellikle son 2 senedir yurtdışı pazarda da önemli sözleşmelere imza attık ve büyümemizi sürdürüyoruz. Ürettiğimiz sistemler; bugüne kadar, su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri gibi çeşitli platformlara entegre edildi. Retinar Çevre Gözetleme Radarlarımız sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sahada görev yapıyor. Yara Savunma Eğitim Simülatörümüz, 4 farklı ülke tarafında tercih edildi, bu alanda dünya lideriyiz. YAKAMOS’un Pakistan’a ihracatı ile ülkemiz ilk kez yurtdışına Karinaya Monteli Sonar Sistemi ihraç etmiş oldu. Radar Altimetre ürünümüz hali hazırda Uzak Doğu’da bir platformda başarı ile görev yapıyor. Kullanıldığı alanlarda, kendilerini kanıtlamış olan bu ürünlerimizi Tayland’da düzenlenecek Defence & Security 2019 fuarında da sergileyeceğiz. Ürünlerimizin, teknoloji ve yenilikçilik açısından ziyaretçilerin ilgisini çekeceğine eminim.”

Meteksan Savunma, Defence & Security 2019’da, ziyaretçilerini, Challenger 1-2 holündeki, S33 numaralı standında ağırlayacak.

Yorumlar Kapatıldı