Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

HAVELSAN’IN ADVENT’İ İLK KEZ BİR DENİZALTI PLATFORMUNDA KULLANILACAK

HAVELSAN tarafından geliştirilen Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ADVENT, TÜBİTAK’ın geliştirdiği Milli Üretim Entegre Sualtı Savaş Yönetim Sistemi Preveze Sınıf Uygulaması MÜREN-PREVEZE ile imkan ve kabiliyetleri birleştirilerek ilk kez bir denizaltı platformuna entegre ediliyor.

HAVELSAN’da kurulan Karaya Konuşlu Test Sistemi üzerinde performans testlerinin ve işlevsel testlerin ilk kabul aşaması, TÜBİTAK ve HAVELSAN personelinin katılımıyla 10 Şubat 2020 tarihinde başarıyla tamamlandı.

MÜREN-PREVEZE projesi kapsamında, Akustik Olmayan Sensörlerin (AKOS) entegrasyonunu gerçekleştiren HAVELSAN, ADVENT tabanlı Link 11, Link 22, SIMPLE, JREAP Çoklu Taktik Data Link Sistemleri ve WAIS alt sistemlerinin MÜREN PREVEZE’ye en etkin seviyede entegrasyonunu sağlıyor.

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisine entegrasyonu devam eden ADVENT, 2019 yılında MİLGEM-4 Kınalıada’ya entegre edilmişti.

Türk Deniz Kuvvetlerinin yüzlerce yıllık tecrübe ve bilgi birikimini içinde taşıyan ADVENT ve MÜREN-PREVEZE iş birliğiyle Ağ Destekli MİLDEN Komuta Kontrol Sistemine bir adım daha yaklaşılmış oldu.

Yorumlar Kapatıldı