Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

STA’LARDA NEDEN İKİLİ LANÇER TERCİH EDİLDİ?

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su Nail Kurt, savunma medyasından bazı temsilcilerle canlı yayında bir araya geldi.

Nail Kurt, sosyal medyada sıkça sorulan soruyu cevapladı.

FNSS Genel Müdürü Nail Kurt, Savunma Basınından Bazı Temsilcilerle Canlı Yayında Bir Araya Geldi

Soru, Silah Taşıyıcı Araçların (STA) top ve 4’lü lançer ile kullanılabileceği ve bunun neden tercih edilmediği yönündeydi.

Nail Kurt, bunun tamamen TSK’nın seçimi olduğunu söyledi.

NAİL KURT:

Biz bunu sunduk, onlar aldı değil. Tamamen TSK’nın seçimi. Bu konuyu eleştirmek bir anlam ifade etmiyor. Eğer bu sistem yurt dışından alınsaydı ve o firma ‘bizde 4’lü lançer var alacaksan al’ deseydi sonuna kadar eleştirilebilirdi ancak biz bunu yapmadık, asla yapmayız. TSK’nın isteğine göre ürün hazırlıyoruz. Türk savunma sanayi bunun için var. Hatta biz projemizi ilk sunduğumuzda yanlış hatırlamıyorsam 4’lü lançer sunduk. Ancak TSK 2’li lançer tercih etti.” dedi.

“FIRLATTIĞINIZ MÜHİMMAT SİZİ AÇIĞA ÇIKARTIR”

FNSS Genel Müdür Nail Kurt, Kornet ve OMTAS’ın güdümlü olduğunu hatırlatarak bu füzelerin fazla sayıda olmasının bir anlam ifade etmeyeceğini aktardı.

Nail Kurt, hedefe yönelik ilk atışın arından aracın oradan hızla kaçması gerektiğini, düşmanın ilk atış sonrası sizin yerinizi tespit edebileceğini vurguladı.

Bu nedenle manevra kabiliyeti yüksek ve hafif bir aracın daha etkili olabileceğini söyleyen Nail Kurt, düşmanın doğal olarak 4 adet anti-tank füzesi ateşlenmesine müsaade etmeyeceğini söyledi.

Hızlı manevralar ile atış yapıp kaçabilen araçların TSK tarafından tercih edildiğini aktaran Nail Kurt, TSK’nın istemesi durumunda araca istenen silah sistemlerinin entegre edilebileceğini belirtti.

CANLI YAYIN KAYDINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yorumlar Kapatıldı