Güçlü Ordu Güçlü Türkiye

Millet Olmanın Adı : 15 Temmuz Destanı

Bundan tam 2 yıl önce 15 Temmuz 2016…

Bir Hain Darbe Girişimi.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ‘nin bir felaketten döndüğü gün.. Belki de ülkemiz için bir dönüm noktası olan bu günde, bir güne sığdırılamayacak kadar çok kahramanlığa, bir çok ülkenin hiçbir zaman anlayamayacağı kadar büyük bir destana imza attı ŞANLI TÜRK MİLLETİ !

Bu gece Aziz Türk Milleti’nin demokrasiye olan inancının ve bağımsızlığa olan sevdasının adıydı. Bu gece milletimizin Kurtuluş Savaşı’ndan sonra; yakın tarihte yazdığı en büyük destan olacaktı.

15 Temmuz 2016 ‘da yaşananların özeti;

21:25

Darbeciler GenelKurmay Başkanlığını Bastı..

Tam teçhizatlı yaklaşık 100 darbeci, kapıdaki görevli askerleri etkisiz hale getirdi. Darbeciler, Genelkurmay Başkanı Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak’ı, derdest ederek, karargâh bahçesine indirilen helikopterle Akıncı Üssü’ne götürdü.

21:40

Darbeciler, FSM ve Boğaziçi köprüsünü kapattı.

15 Temmuz’da hafızalardan silinmeyecek olayların yaşandığı yerlerin başında gelen FSM Boğaziçi köprüleri kapatıldı.

 

22:10

Uçaklar, başkent Ankara’da uçmaya başladı.

Darbeciler ele geçirdikleri uçaklar ile başkent Ankara’da alçak uçuş yapmaya başladılar. Ses hızını aşan uçaklar sebep oldukları sonik patlamalar ile tedirginliğe neden oldular. Halk sokaklara inerek darbecilere tepkisini göstermeye başladı.

22:15

Darbeciler, başarısız oldu

Darbecilerin oluşturduğu suikast timinin hedefi, Marmaris’te ailesi ile birlikte tatilini yapmakta olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Hainler hedeflerine ulaşamadılar. Otele yapılan saldırı sırasında 2 polis şehit edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan halk, kent Cumhuriyet meydanına toplanarak demokrasiye destek gösterileri düzenledi.

23:05

Başbakan Yıldırım: “Bu girişime izin verilmeyecektir.”

Canlı yayına bağlanan Başbakan Binali Yıldırım: “Bir kalkışma girişimi’nin olduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım, “Bu girişime izin verilmeyecektir. Bunu yapanlar en ağır bedeli ödeyeceklerdir. Askerin içerisinde bir grubun kalkışması söz konusu.” dedi.

23:22

Vatan Hainleri, Özel Hareket Merkezine saldırdı.

Vatan Hainleri Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Eğitim Merkezine saldırdı. 15 Temmuz gecesi en fazla şehit bu saldırı sonucu verilmiştir…

23:40

Genelkurmay Başkanı Orgeneral rehin alındı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak’ın, darbeciler tarafından rehin alındığı ortaya çıktı.  Güvenlik kaynaklarınca, “Askeri kalkışma, ordu içerisindeki Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir grup subay tarafından yapılmaya çalışılmaktadır.” açıklaması yapıldı.

00:13

Darbeciler, TRT Spikerine zorla korsan bildiri okuttu

 

00:13

Diyanet’in talimatıyla 81 İlde Selalar Okutuldu

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı üzerine 81 ilde okunan birlik selaları ile Türkiye genelinde vatandaşlar sokağa çıkarak darbe girişiminde bulunanlara tepki göstermeye başladı. Darbe sonrasında bu olay tek kelimeyle açıklanacaktı.

“Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri  Susturan Selalara”

00:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Halkı Meydanlara Davet Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Facetime uygulaması ile bağlandığı canlı haber programında halkı meydanlara davet etti.

Yüz binler Meydanlara Akın Etti

02:40

Darbeciler, TBMM’yi bombaladı.

Kurtuluş Savaşı’nda dahi saldırıya maruz kalmayan Türk Milleti’nin milli egemenliğini temsil eden TBMM’ye darbeci vatan hainleri tarafından saldırılar düzenlendi.

05:20

Darbe girişimi bertaraf edildi.

Yüzbinlerce vatandaşın sokaklara çıkarak başlattığı haklı direniş başarıyla sonuçlandı ! Türk Milleti diğer ülkelerin aklının ucuna dahi gelemeyecek kahramanlıklara imza atarak, darbecileri püskürttü. Tarihine yeni bir destan daha yazdı !

Milletçe tek yürek olduğumuz Dünya’ya en güzel mesajı verdiğimiz tarihtir 15 Temmuz ! Sağcısı, solcusu demeden demokrasiye sahip çıktığımız gündür 15 Temmuz ! Vatanı, hürriyeti için gözünü kırpmadan can verenlerin, verebileceklerin gerçek vatan sevdalıların bayramıdır 15 Temmuz !

Bizler de bu özel günde, vatanı milleti için canını düşünmeden veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyoruz. Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için !

 

kaynak: http://15temmuzsehitleri.com

 

Yorumlar Kapatıldı